Dzelzs kaste uz uguns

Svieki, paris dienas atpakaļ, zvana pazina un skaka – vajadzetu nokupinat gaļu, tu varetu samarinet un pie manis nokupinās. Jautāju kada viņam par kupinātavu?! Nu parasta dzelz kaste, 2 plaukti, tauku panna un cetri kieģeļi. Nu labi, pasam sausmiga zinkare, kas tada var sankt. Runats darits, samarineju gaļu, braucu ciemos. Atbraucu, ugunskurs jau kuras. Tad nu saku iedzikinaties tajā kaste un jau pirma lieta : produktam nav iespejas vedinaties. Okej, to mes atrisinajam atstajot nedaudz durtinas vaļa.

Tad nu tagad visu pec kartas. Tikai izkurinats ugunskurs, ap ugunskuru salikti kiegeli un kiegeliem ta metala kaste. Metala kaste uz gridas tikai salikti ābeles klucīši, kuriem idejiski uzkarstot kastei vajadzetu sakt gruzdet un kupēt, radod dūmus. Talak nak tauku panna, un restites ar gaļām un vistam. Jau bija nojauta un pats panemu lidzi savus rermometrus, jo vinam tadu nebija. Kad viss ir sagatavots, sakam kurinat. Zem dzels kastes uz oglem uzmetam paris malkas pagales un gaidam dūmu…. Termometrs jau rada kastē 95*, bet dumu nav. No galas nak ara visi tauki, skidrumi, tauku pannā viss deg, smird… Velns. Pec pirmas stundas taisam durvis vaļā, produktam krasas nav, viss bāls. Ko darit, taisam durtimas vaļā, metam apakšā malku um jā, beidzot, beidzot dūmi. Izdevas ar durtiņu palīdzibu noturet ap 90* un dabut dumus. Ta nu tas viss vel stumdu nostaveja un gatavs.

Iss rezumē….. Tadu kupinasanas veidu neatzistu… Ja, ir viens plus, nenormali atri viss gatavs. Bet tam atrumam ir savs minus, tas ir kaitigas vielas kas izdalas degot taukiem, gruzdot malkas klucīšiem, ventilacijas nekadas. Gala rezultatā, ja, produkts protams ir appedams, bet rugtums apkart galai ir un par produkta veseligumu domaju te nav vispar runat.

Novērtē šo rakstu!
[Total: 0 Average: 0]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *